O kamenech

Jedním z hlavních vlivů na člověka je vliv chemický, projevující se při dlouhodovém styku kamene s tělem.

Dalším vlivem je vliv elektromagnetický, způsobený elektrickým nebo magnetickým polem drahého kamene.

Krystalická struktura, která určuje základní vlastnosti kamene, skutečně vibruje, a to jak působením teploty, tak i vnějších sil. Tyto vibrace jsou však dosti pevně určeny druhem atomů v krystalu a typem krystalové mřížky.

Podrobné zkoumání však prokázalo, že krystalická mříž drahých kamenů obsahuje poruchy vzniklé buď tím, že některá místa v mřížce neobsazená, nebo jsou obsazená atomy jiných prvků. Tím vznikají v krystalu energetická centra buď s přebytkem, nebo s nedostatkem energie. Ta pak do značné míry ovlivňují jak viditelné vlastnosti krystalů, jako například barvu, tak jeho působení. Energetická centra krystalu se mohou nabíjet (například slunečním zářením) i vybíjet (například stykem s lidským tělem). To je i racionální vysvětlení dlouhověké zkušenosti, podle které je po určité době nošení nutno drahý kámen „očistit“ (například ponořením do slané vody) a „nabít“ (například slunečním zářením).

Proto se doporučuje, aby drahé kameny měly přímý styk s naším tělem, jehož teplem se aktivují.

Konečně jedním z velmi důležitých faktorů je samotná víra v působení drahých kamenů. Drahé kameny přitom působí naprosto stejně jako všechny ostatní léky. Je totiž prokázáno, že léčivý účinek závisí z více než poloviny na víře v lékaře, léčebný postup a lék. Pokud pevně věříme, že nám drahé kameny pomohou, tak nám skutečně pomohou. Nejsou však všemocné a koneckonců jsou natolik hezké, že je příjemné je nosit nebo mít.

Ať Vám všechny kameny v mých špercích přinesou to, co si sami nejvíce přejete nebo co nejvíce potřebujete. A budu ráda, když od Vás budu mít i zpětnou odezvu, jak Vám můj šperk a poklad z přírody v něm zasazený třeba pomohl, třeba změnil život nebo jen usnadnil Vaše bytí na tomto světe.

Vaše Lenka

Často se mě ptáte, z jakých kamenů Vám mohu udělat šperk, samozřejmě, že i z Vašeho osobního, z kamene, který jste našli na cestě, pokud to alespoň trochu jde 🙂 .

Mimo to, mám na skladě kromě ostatních tyto kameny:

Angelit, Ametyst, Citrín, Čaroit, Gagát, Záhněda, Lapis Lazuli, Opál růžový, Labradorit, Obsidián mahagonový, Obsidián, Hematit, Malachit, Měsíční kámen, Sluneční kámen, Aventurín, Růženín, Křišťál, Tyrkenit, Jantar, Tyrkys, Magnezit, Mechový achát, Jaspis pestrý, Jaspis mookait, Jaspis červený, Chryzokol, Jadeit, Jaspis brekcie.